Akumulatory do rowerów

Dodano: 10 lat 9 miesięcy temu
Czym jest rower z napędem elektrycznym? Tego rodzaju rowery stają się coraz bardziej popularne, dlatego, że można korzystać z nich w dwojaki sposób. Zainstalowanie napędu elektrycznego nie niweluje bowiem możliwości korzystania z roweru w tradycyjny sposób. Daje nam jednak dodatkowe możliwości wykorzystania tradycyjnego roweru.

Dzięki dzisiaj wykorzystywanym technologiom, praktycznie każdy jest w stanie zamontować sobie w swoim rowerze silnik elektryczny wraz z akumulatorami. Taki napęd można wykorzystywać w sposób ciągły, jak również uruchamiać go tylko w dowolnym momencie, np. wykorzystując wspomaganie elektryczne w trudnych warunkach terenowych czy w momencie zwiększonego zmęczenia. Ponadto, nie da się ukryć, że rower elektryczny pozwala na szybkie pokonanie wybranej trasy jak również jest doskonałym rozwiązaniem dla osób starszych czy niepełnosprawnych.

Dzisiaj największą popularność zdobywają silniki bezszczotkowe z przekładnią planetarną i wolnobiegiem. Mają wiele zalet, szczególnie z punktu widzenia komfortu osoby prowadzącej rower.
Przede wszystkim silniki BLDC są niewielkie i lekkie (ok. 2-3 kg), a dzięki wolnobiegowi praktycznie nie stawiają oporów podczas jazdy. Silniki tego typu montowane są w piaście koła i można je nabyć zarówno jako niezależny element, jak również już z całym kołem, dowolnego rozmiaru.
Niewielkie i lekkie są również dzisiejsze akumulatory. Przykładowo, baterie litowe (od 3-5 kg), można zamontować w rowerze elektrycznym na bagażniku, pod ramą czy zamiast bidonu.

Wszystkich, których powyższy opis zainteresował tematyką rowerów elektrycznych, zapraszamy
do sklepu internetowego www.maxev.pl, gdzie można zakupić gotowy rower lub części do samodzielnej budowy roweru elektrycznego. Dzwoniąc pod wskazany numer kontaktowy, możecie Państwo zdobyć większość informacji dotyczących powyższej tematyki.

Podobne wpisy

Komentarze

Akumulatory do rowerów
Adres strony:
Wyświetleń:
389
Kliknięć:
0
Wizyt:
156

Kategorie