Kontrola izolacji termicznej budynku

Dodano: 10 lat 8 miesięcy temu
najczęstszą przyczyną tego, że izolacyjność cieplna istniejącego budyneku nie odpowiada temu, co wynika z projektu budowlanego jest m.in. wykorzystanie materiałów budowlanych innych niż założono w dokumentacji, wykonanie przegród budowlanych o innej grubości, spękanie lub rozwarstwienie przegród na skutek osiadania budynku itd. Najczęstszą jednak przyczyną w polskich warunkach bywa niestaranność wykonania prac budowlanych.
Niedostatecznie ocieplone nadproża tworzą tzw. mostki cieplne i mogą być powodem przemarzania fragmentów ścian i wykraplania pary wodnej, prowadzącego do rozwoju pleśni. Na poddaszach mieszkalnych w domach murowanych, gdzie połać dachowa ma konstrukcję szkieletową, obserwuje się czasem zdecydowanie niższe temperatury w rejonie murłaty.
Na uwagę zasługuje sposób wykończenia ocieplenia ścian fundamentowych, wieńców, ościeży, balkonów albo parapetów. Mostki cieplne mogą występować też w wewnętrznych ścianach budynków, w których znajdują się kanały wentylacyjne prowadzące zimne powietrze z nieogrzewanej piwnicy albo z zewnątrz po odwróceniu kierunku stumienia powietrza.
Przy odbiorze obiektu z reguły rezygnuje się z kontroli izolacyjności. Tymczasem w porze zimowej badanie takie można bezproblemowo przeprowadzić przy wykorzystaniu kamery termowizyjnej.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.termocert.com.pl. Żeby zamówić wykonanie badania termowizyjnego proszę zadzwonić pod nr 660 453 315. Wszystkie pytania można wysyłać bezpośrednio na adres: biuro@termocert.com.pl

Podobne wpisy

Komentarze

Kontrola izolacji termicznej budynku
Adres strony:
Wyświetleń:
1233
Kliknięć:
0
Wizyt:
213

Kategorie