Mieszkam za granicą, chcę rozwieść się we Wrocławiu. Jak to zrobić?

Dodano: 8 lat 5 miesięcy temu
Co mają zrobić ludzie na non stop mieszkające za granicą, a chcą przeprowadzić proces rozwodowy. Przeważnie udaje się przeprowadzić rozwód bez osobistego stawiennictwa małżonka. Ale nie zawsze jest to możliwe. Odpowiednie dokumenty, konieczne do przeprowadzenia sprawy rozwodowej, przesyłane są przez e-mail do kancelarii, np takiej we Wrocławiu www.cwikla.eu i tą drogą kontaktujemy się prawnikiem.
Telefonicznie albo przy pomocy komunikatora możemy odbyć poradę prawną w Internecie. W trakcie lub od razu po niej możliwe jest zlecenie sprawy.
Kolejny krok, to  przygotowanie i przesłanie pozwu rozwodowego. Jeżeli już znane jest miejsce pobytu małżonka pozwanego, Sąd zobowiązany jest mu przesłać odpis pozwu o rozwód. Po otrzymaniu odpisu pozwu małżonek może wnieść odpowiedź na pozew. W odpowiedz tej trzeba odnieść się do kwestii małżonka zawartych w pozwie. Odpowiedź na pozew można wnieść aż do rozpoczęcia pierwszej rozprawy rozwodowej, chyba że Sąd zobliguje nas do czegoś innego.
Jest to bardzo istotne zauważając na to, że w wypadku bierności pozwanego małżonka, sprawa o rozwód ma możliwość toczyć się bez jego obecności. W wypadku gdy miejsce pobytu małżonka nie jest znane, konieczne staje się złożenie wniosku o ustanowienie przez Sąd kuratora dla osoby nieznanej z miejsca pobytu.
Mieszkając więc za granicą nie powinieneś w każdej chwili być obecny w Polsce na rozprawie rozwodowej. Chcąc przeprowadzić cały proces sądowy we Wrocławiu, dobrym prawnikiem od rozwodów będzie wspomniana Kancelaria Radcy Prawnego Elżbieta Ćwikła.

Podobne wpisy

Komentarze

Kategorie